Šiame puslapyje galite susipažinti su dviem programomis:

 • 7 intelektų lavinimo programa: PAŽINTYS (vaikams nuo 5 mėn. iki 2 metų su lydinčiu asmeniu). Ankstyvojo ugdymo pagrindai!
 • 7 intelektų lavinimo programa: KELIONĖS (vaikams nuo 1,5 mėn. iki 4 metų su lydinčiu asmeniu). Vaiko psichologijos pagrindai!
PAŽINTYS 7 intelektų lavinimo programa
 • Vaikams nuo 5 mėnesių iki 2 metų su lydinčiu asmeniu
 • Trys elementai – VAIKAMS – multisensorinė, visų intelektų skatinimo pamokėlė. TĖVAMS – ankstyvojo ugdymo temų kursas (mini seminarai). ABIEMS – žaidimų namams lapai.
 • Programos apimtis – 16 susitikimų (vienas arba du kartai per savaitę)
 • Seminarų temos: 16 temų – judėjimas, kalbos lavinimas, matematika, muzikinis lavinimas, pasakos, vaikų poreikiai, laisvas žaidimas, smegenų raidos principai ir t.t.
 • Programos autorė – edukologė Renata Lazdin, Mažųjų valdų įkūrėja ir knygos „Vienas vaikas – 7 intelektai“ autorė.
 • Jūsų kelionę lydės kvalifikuota ir patyrusi mokytoja, kuri konsultuose dėl užimtumo namuose ir kitais susijusiais mažylius liečiančiais klausimais.
KELIONĖS 7 intelektų lavinimo programa
 • Vaikams nuo 1,5 iki 4 metų su lydinčiu asmeniu
 • Trys elementai – VAIKAMS – muzikinė pažinimo, 7 intelektų mankšta. TĖVAMS – mini seminarai apie svarbiausius vaiko psichologinius iššūkius (vienas kursas vietoje iolikos seminarų). ABIEMS - žaidimų namams lapai ir audiopasakojimai kiekvienai pamokai (klausytis namie).
 • Programos apimtis – 16 susitikimų (vienas arba du kartai per savaitę).
 • Seminarų temos: 16 temų – tėvų autoritetas, disciplina ir vaikas, pagyrimai, susitarimai, kaip stiprinti ryšį su vaiku, kaip spręsti konfliktus, kaip padėti tobulėti, harmonizuojantys žaidimai, vaiko dienotvarkė ir t.t.
 • Tinka visiems vaikams ir tėvams, kurie nori žinoti, bet neturi laiko knygoms ir dešimtims seminarų.
 • Programos autorė – edukologė Renata Lazdin Mažųjų valdų įkūrėja ir knygos „Vienas vaikas – 7 intelektai“ autorė, psichologė Viktorija Grigorjeva.
 • Jūsų kelionę lydės kvalifikuota ir patyrusi mokytoja, kuri konsultuose dėl užimtumo namuose ir kitais susijusiais mažylius liečiančiais klausimais.

Registruotis arba paklausti:

Plačiau apie 7 intelektų lavinimo programą: PAŽINTYS

Vaikams nuo 5 mėnesių iki 2 metų su lydinčiu asmeniu. Mokymosi pramogos vaikams  + Žinios apie ankstyvąjį ugdymą  + Rekomendacijos įgyvendinti šį ugdymą namuose!

Manome, kad būtent toks ypatingas trijų dalykų derinys yra priežastis, kodėl 7 intelektų lavinimo programa yra tokia populiari ir rekomenduojama. Kaip sakė viena programą lankiusi mama: „Aš gi nieko iki tol nežinojau! Atsivėrė visas pasaulis.“.

Programoje mažyliai ir jų tėvai daug juda, muzikuoja ir praktikuoja menus, mokosi ženklų kalbos, skaityti ir matematikos, pažįsta pasaulį praktiškai ir kaupia intelektinias žinias apie jį. Visa tai telpa žodyje - patyrimas. Žaidi(ni)mų klasėje metu be kita ko naudojamas ir specialiai kūdikiams sukurtas šviesos stalas, muzikos instrumentai, sensorinės priemonės ir kiti žaislai.

Mamos ir tėčiai mūsų programą lanko dėl įvairiausių priežasčių. Štai dažniausios:

 1. „Man patinka, kad čia yra visko – ir muzikos, ir sensorikos, ir šviesos stalo, ir judėjimo. Nereikia rinktis!“
 2. „Noriu, kad vaikas mokytusi bendrauti su kitais vaikais“
 3. „Labai nuobodu namuose, norisi žmonių ir kokybiškų pramogų“
 4. „Noriu sužinoti, kodėl visi tą programą lanko“
 5. „Noriu patirti viską - ir pramogas vaikui, ir teorines žinias, ir ką rekomenduojama žaisti namuose“

O kodėl Jūs norite? Bet kuriuo atveju – laukiame Jūsų ir Jūsų mažylio, to nepaprasto stebuklo, kuris žiba jo akyse! Šiais laikais, kai pramogas vaikams siūlo „kas netingi“ – taip svarbu ir gera būti ten, kur remiamasi žiniomis ir ilgamete patirtimi. Leiskite Jus nustebinti!

Minimalus šios programos uždavinys – suteikti Jums ir Jūsų mažyliui daug džiugesio akimirkų – daug kokybiško laiko drauge. Pakankamai atkaklūs tėvai – matys atsiskleidžiant neeilinius savo vaikų gebėjimus. Juk genijais – tampama.

Programos tikslas – suteikti tėvams visas reikiamas žinias apie tai, kaip mokyti mažylį namuose, nes būtent tėvai yra pagrindiniai vaikeo mokytojai. Programa skirta tiems tėvams, kurie nori savo mažyliams parūpinti maksimalias ateities galimybes. 7 intelektų ugdymo programoje sutalpinta viskas, kas yra būtina pilnaverčiam ir sparčiam mažylio vystymuisi pirmajame septynmetyje. Taip, daug kas įvyksta savaime, tačiau savaiminių pokyčių lygis, pobūdis ir greitis priklauso nuo to – kokią aplinką kuriame savo vaikams. Kurkime kartu – žaismingai ir džiaugsme! Leiskite sau būti prabangiais tėvais! Tėvais, kurie augina dėmesingai.“ – sako programos autorė, edukologė Renata Lazdin.

7 žmogaus intelektai pagal Hovardą Gardnerį: 1. Kalbinis (lingvistinis) intelektas. 2. Loginis – matematinis intelektas. 3. Erdvinis – vizualinis intelektas. 4. Muzikinis – ritminis intelektas. 5. Kūno kinestetinis intelektas. 6. Tarpasmeninių santykių (bendravimo) intelektas. 7. Vidinis-asmenybinis intelektas.

Susipažinti su esminiais ankstyvojo ugdymo pagrindais galite keliais būdais:

 1. Studijuoti literatūrą savarankiškai (pradėti galite nuo Renatos Lazdin knygos „Vienas vaikas – 7 intelektai“)
 2. Ateiti į Renatos Lazdin seminarus.
 3. Lankyti 7 intelektų lavinimo programas PAŽINTYS ir KELIONĖS (apie ją žemiau)
 4. Dalyvauti nuotoliniuose mokymuose (internetu).

Plačiau apie 7 intelektų lavinimo programą KELIONĖS

7 intelektų lavinimo programa KELIONĖS – atsakas į ilgamečius pirmosios 7 intelektų lavinimo programos PAŽINTYS lankytojų prašymus ir toliau tobulėti kartu, neatsisveikinti, dar šiek tiek pabūti drauge. Po ilgamečio įdirbio kviečiame į pažangiausią mažiems vaikams skirtą programą pagal geriausias 7 intelektų lavinimo programos tradicijas vienoje programoje padėti ir vaikams, ir tėvams, ir praturtinti laiką namuose.
Ankstyvasis ugdymas yra nepaprastai skani ir prasminga tema. Vaikai paauga, jų troškulys mokytis stiprėja, o mums – tėvams daugiausiai iššūkių kelia vaiko elgesys. Norime gyventi ramiau, susitarti, padėti vaikui išaugti tvirtu, motyvuotu, pasirengusiu mokyklai. Norime tinkamai jį skatinti ir duoti žinių. Mankštinti visus jo intelektus. Taigi kviečiame į – muzikines pažinimo pamokas, kuriose nuotaikingai mankštinsime visus intelektus, o po pamokos su tėvais kalbėsimės vaiko psichologijos temomis. Maža to – namams siūlome žaidimus, kurie padeda geras praktikas paversti gyvenimu!  - pasakoja programos iniciatorė ir viena iš autorių – edukologė Renata Lazdin.
Programa vadinasi KELIONĖS todėl, kad susitikimų metu leidžiamės keliauti po šalis ir reiškinius, susipažinti su personažais ir savimi pačiu. Keliaujame vaizduotės sparnais, bet mokomės tikrų faktų, įvykių ir mokomės būti kantrūs, ištvermingi ir atkaklūs, žinantys savo emocijas.
Pamokas kūrėme lyg spektaklius, kurie atspindi vaikų filosofiją, stebinantį vaikiškų priešybių mišinį – žinios ir išsigalvojimai, veiksmas ir susikaupimas, emocijso ir intelektas, TAIP ir NE. Dažnai girdžiu neva vaikai užsispyrę, hyperaktyvūs, agresyvūs, su jais neįmanoma susitarti. Gerai žinau, kad vaikai yra nuostabūs, protingi ir giliai mąstantys, kilniaširdžiai ir skubantys padėti. Norime padėti tėvams suvokti šį stebuklą ir gyventi ramiau.“ – pasakoja edukologė R.Lazdin.

Dėmesio! Programos turinį draudžiama mokslinių tyrimų ar asmeninių studijų tikslais atgaminti, viešai skelbti ar padaryti viešai prieinamą kompiuterių tinklais. Programos turinys yra intelektinė nuosavybė ir skirtas tik asmeniniam programos lankytojų naudojimui.

Nerealus jausmas apima „darant namų darbus“ arba tiesiog ruošiantis rytoj startuoti su gautais pratimais. Stipru, žiauriai stipru (tiksliau apibūdintų POWERFUL) – taip atsakinga pagalvojus ir taip nuotaikinga karpant, maketuojant :) Made my day. O dar man patinka po eilinio pratimo sulaukti mažylės žvilgsnio, kuriuo ji lyg sako „Gerai mes čia!“

Ineta6 mėnesių mergytės mama

Neįtikėtina, bet dukra išties be jokių pastangų vardina automobilių markes po kelių dienų pažinties su jomis! Tėtis išskirtinai patenkintas. :)

Jurgita1,5 metų dukrytės mama

Jau po pirmojo programos mėnesio pastebėjau, kad sūnus pasidarė žymiai aktyvesnis. Šią savaitę, pavyzdžiui, atsikėlęs ryte pats sau suorganizuoja sporto aikštelę sutempęs pagalves ir kitus namų daiktus, kaip kad darydavom pagal namų uždavinių lapus.

Inga1,8 metų berniuko mama

Šią savaitę žaidėm eilėraščio be galūnių žaidimą. Veikia, tikrai veikia!

Tėtis2 mėnesių dukrytės tėtis
 • Vilniuje kūdikių akademijoje Mažųjų valdos (Smolensko g. 10D-13, Vilnius). Registracija čia arba teirautis [email protected]
 • Vilniuje kūdikių akademijoje Mažųjų valdos (Antakalnio g. 26A, Vilnius). Registracija čia arba teirautis [email protected]
 • Vilniuje Mažųjų valdų Kids Club, kuris įsikūręs Vilnius Grand Resort (Ežeraičių km., Ežeraičių g. 2, Vilniaus raj). Registracija čia arba teirautis [email protected]
 • Kaune: mokytoja Gintautė Pugačiauskaitė Sinkevičienė, adresas: Savanorių pr. 284A, Kaunas, Registracija: mob.tel.: +370 65282558, el.paštas: [email protected]
 • Jonavoje: mokytoja Joana Gudžiūnienė, adresas: Kosmonautų g. 15, II aukštas, mob.tel.: +370 682 14354. [email protected]
 • Panevėžyje: mokytoja Rasa Povilavičienė, adresas: Respublikos g.37, Panevėžys. Registracija: (8-647) 33156 [email protected]
 • Klaipėdoje:
 • mokytoja Dovilė Karklelė. Adresas: H. Manto g. 31. (Šokių studijos „Rueda“ patalpose). Registracija [email protected], 863591612.
 • mokytoja Alina Miliauskaitė. [email protected], 864778568.
 • Gargžduose: mokytoja Dovilė Karklelė. Registracija [email protected], 863591612.
 • Telšiuose: mokytoja Valdereza Laurinavičienė, adresas Masčio 34, Telšiai.Registracija: mob. tel. +37061030672, el. paštas [email protected]
 • Mažeikiuose, mokytoja Valdreza Laurinavičienė, adresas Naftininkų 11, Mažeikiai.Registracija:mob. te.+37061030672, el.paštas [email protected]
 • Šiauliuose: mokytoja Alina Miliauskaitė. Adresas: Aušros al. 15A, Šiauliai. Registracija: 867360039, [email protected]
 • Kėdainiuose: mokytoja Viktorija Kanaporienė. Skongalio g. 23a, Kėdainiai. Registracija: 864550204, [email protected]
 • Bergene (Norvegija): mokytoja Elona Laurinavičienė, adresas: Wolffs gate 12, Bergen, Registracija: mob. tel +4746226089, el.paštas: [email protected]
 • Visas likęs pasaulis – asmeniškai pas Renatą Lazdin – nuotoliniai mokymai pagal 7 intelektų lavinimo programą čia.

Norite ir Jūs tapti programos mokytoju? Žinote nuostabų žmogų, kuris puikiai sutaria su vaikais ir ieško papildomo uždarbio galimybę? Kviečiame kreiptis adresu [email protected]

Jei Jūsų mieste programa nedėstoma, pasidomėkite Nuotoliniais mokymais pagal 7 intelektų lavinimo programą PAŽINTYS, arba – pakvieskite Renatą Lazdin pravesti seminarą Jūsų mieste – [email protected]

Į programą gali būti integruotos tematinės pamokos, kurias veda kiti mokytojai. Pavyzdžiui, užsienio kalbos pamoką praves užsienio kalbos mažylių mokytoja, arba muzikos pamoką surengs muzikos mokytoja. Tokiu būdu visą žaidimų sesiją skiriant vieno konkretaus intelekto lavinimui. Pamokos integruojamos priklausomai nuo centro, kuriame vykdoma programa veiklos pobūdžio ir galimybių, o taip pat mokytojų pasiekiamumo.

Programos KAINA Vilniuje. Dėl kainų kituose miestuose teiraukitės mokytojų.

 • Klasėje būname be batų. Programos užsiėmimai dinamiški, apima ir judesio, vaikų pusiausvyros lavinimo ir/ar šokio žaidinimus, tad patogiai apsirenkite pati (pats) ir patogiai aprenkite vaiką. Klasėse užsiėmimo metu nevalgoma, mamos netriukšmauja.
 • Bendrosios rekomendacijos lydinčiam asmeniui
  Lydintis asmuo bet kuriose ankstyvojo ugdymo pamokėlėse kviečiamas padėti mokytojui įgyvendinti pamokos tikslus moderuojant vaiko elgesį, raginant tausoti pamokose naudojamas priemones. Tuo pačiu mažylis mokosi bendrųjų elgesio taisyklių. Pavyzdžiui, jei vaikelis stengiasi demontuoti muzikos instrumentą, arba bando išplėšti mokytojui iš rankų mokomąjį plakatą – lydinčiojo asmens misija yra nukreipti vaiko elgesį tinkama linkme. Kai tik vaikų amžius yra tinkamas dalyvauti pamokėlėse be tėvų – taip ir vyksta, tačiau kol pamokų formatas yra subalansuotas dalyvauti vaikeliui su lydinčiu asmeniu, formatas numato ir tėvų pagalbą mokytojams. Nukreipiant vaikų kūrybinius polėkius mokomosios medžiagos ir kitų vaikų atžvilgiu rekomenduojama naudoti įtraukiančius žodžius: „padėk“, „tik paliesk“, „paleisk“, „bėk į kitą pusę“ ir panašiai, nenaudojant stabdančių žodelių: „neimk“, „neplėšk“, „negalima“ ir panašiai.