Gal virš Jūsų šeimos gandras jau suka ratus ir žvalgosi kur geriau iš dausų nuleisti žemėn pačią brangiausią šilkuose spurdančią dovaną – ilgai lauktą Mažylį? Tuomet ši, būsimas mamas ir jų dar po širdimi esančius vaikelius ugdanti ir sveikatinanti programa – tikrai jums!

Muzikuoti nėščiosioms padeda ilgametę patirtį turinti muzikinio ugdomojo sveikatinimo metodą sukūrusi doc. dr. Lolita Piličiauskaitė Navickienė. Lolita padėjo užaugti ne vienam mažyliui. Jos knyga Būsimųjų mamų dainos padeda uzikuoti ne vienai šeimai, o po muzikinės nėščiųjų terapijos mamos su jau gimusiais mažyliais tęsia muzikavimą jos pamokose vaikams.

Kodėl? Terapija padės būsimoms mamoms sėkmingai susilaukti sveiko ir talentingo mažylio.

Ar tai tikrai svarbu? Nėštukių muzikinio ugdomojo sveikatinimo programos mtu didelis dėmesys teikiamas vaisiaus smegenų sinapsinių jungčių stimuliacijai muzika. Tai sudaro galimybę pagimdyti kūdikį su ženkliai didesniais intelektiniais bei kūrybiniais gebėjimais nei patys tėvai, seneliai, proseneliai. (Tuo tarpu panašios stimuliacijos nerengiant – kūrybiniai gebėjimai bus susiformavę genetinių ,,galimybių” rėmuose. Muzikinė terapija gali šias galimybes praplėsti, pagerinti, sustiprinti.

Amerikiečių mokslininkai dar praėjusiame amžiuje nustatė, kad muzikos klausymasis nėštumo laikotarpiu padeda moteriai įveikti baimes, stresus, pasijusti tvirčiau, susilaukti sveiko ir talentingo kūdikio. Tokie kūdikiai pasižymės aukštu intelektu, glaudžiu ryšiu su motina, protine branda, turės absoliučią muzikinę klausą.

Kuo man asmeniškai tai naudinga? Naudą pajusite keleriopą:

  • Specialių pratimų pagalba įvaldysite diafragminį kvėpavimą: tai palengvina, pagreitina gimdymą;
  • Specialių autorinių metodų pagalba būsite skatinama kiek galima dažniau išgyventi džiaugsmo emociiją, o tai labai padeda vystytis mažyliui be streso;
  • Grodama lengvai įvaldomais terapiniais muzikos instrumentais atsipalaiduosite;
  • Išmoksite bendrauti pati ir išmokinsite būsimą tėtį bendrauti su laukiamu vaikeliu;
  • Išmoksite daug lopšinių ir pozityvius išgyvenimus skatinančių dainų;
  • Susipažinsite su ypač paveikiais lytėjimo pratimais, galinčiais daryti įtakos net mažylio išvaizdai! Ir t.t.

Mamos klausia: ,,Ar aš sugebėsiu dalyvauti programoje? Mano muzikiniai gebėjimai – eiliniai…”

Tikrai sugebėsite, nes ilgametė patirtis, paremta žymiausiomis pasaulinėmis muzikinio ugdymo koncepcijomis bei inovatyviais autoriniais metodais, kurių pagrindinis šūkis – ,,Minimum pastangų, maksimum džiaugsmo!” leis jums jaustis patogiai ir smagiai.

jei moters balso stygos sveikos, jos virpa, ji kalba – vadinasi, ji gali ugdyti savo vaikelį dar iki gimimo. Mažylio klausa yra vienintelis ryšio kanalas su jį supančiu pasauliu. Specialūs muzikiniai garsai bei pratimai turi unikalią galimybę skatinti negimusio mažylio klausą. Jis pradeda girdėti nuo 24 gyvybės užsimezgimo savaitės.

Mamos klausia: ,,O ką aš ten turėsiu veikti?”

Veiklų bus įvairių: muzikuosime Karlo Orffo instrumentariumo ksilofonais ir metalofonais, su kuriais išmokstama groti per 5 minutes, grosime bongais, Oceano būgnais ir kitais įdomiais instrumental, dainuosime.

,,O kas dar?“

Dar lauks viena smagi ir labai prasminga ir nėštukių mėgiama veikla, bet apie ją pakalbėsime susitikę ,,Mažųjų valdose” Tad laukiame Jūsų!

Namuose norinčioms muzikuoti patarčiau klausytis W.A.Mozarto, A.Vivaldi, A.Corelli, J. S.Bacho, J.Haydno, P.Čaikovskio, G.Mahlerio, K.Debussy, K.Saint Saenso kūrinių, liaudies ir sakralinės (bažnytinės) muzikos. Apskritai, muzikinio sveikatinimo programa yra gana įvairiapusė. Programoje būsimoji mama piešia, skaito pasakas, eilėraščius, dainuoja, groja, šoka, rašo.

programos mokytoja Lolita Piličiauskaitė Navickienė

socialinių mokslų daktarė, docentė
Autorinė mokytojos metodika sukurta besiremiant žymiausiomis pasaulio muzikinio ugdymo koncepcijomis bei autoriniu Lolitos tėčio „Asmeninės prasmės“ ir savo „Emocinio imitavimo“ metodais (jo pagrindu L.Navickienė yra apgynusi daktaro disertaciją) sukūriau originalią muzikinio sveikatinimo metodiką, galinčią daryti didelį poveikį tiek nėščioms moterims ir laukiamiems mažyliams, tiek ir jau gimusiems vaikams.