Šiuo metu Renata Lazdin skaito keturis seminarus:

Žemiau aprašomi 7 intelektų lavinimo programos ir knygos “Vienas vaikas – 7 intelektai” autorės, kūdikių akademijos ir vienintelio Lietuvoje keturkalbio vaikų darželio “Mažųjų valdos” įkūrėja ir vadovė, mama Renata Lazdin, kviečia pažinti ankstyvojo intelektinio ugdymo prasmę ir būdus.

„Kviečiu kiekvienam vaikui sukurti turtingą pažinimui aplinką, patogias sąlygas žaisti. Intelektinis ugdymas apima ir fizinį, ir dvasinį, ir emocinį ugdymą.“ – sako Renata Lazdin.

Seminaras „STEBUKLINGA PRADŽIA: INTELEKTINIS UGDYMAS PIRMAISIAIS METAIS“ su Renata Lazdin Trukmė apie 2 val.

Seminare dėstomas turinys aktualiausias šeimoms su mažyliais iki metų ir besilaukiančioms šeimoms, tačiau daugelis temų tinka taikymui ir viso pirmojo septynmečio metu. Seminare rekomenduojama dalyvauti be vaikų, o jei tai neįmanoma – pasirūpinti, kad vaikai visiškai netrukdytų kitiems seminaro dalyviams.

Seminare aptariamos šios temos:

 • Kaip meilė veikia intelektą ir kaip ją stiprinti;
 • Pirmojo septynmečio poveikis visam gyvenimui (kodėl verta pasirūpinti turtinga pažinimui aplinka)
 • Intelektinė naujagimio dienotvarkė ir namų įrengimas
 • Rega, klausa, lytėjimas, kalba – kaip vystosi ir kaip padėti?
 • Fizinė mankšta – svarbiau už viską (kaip būti, kaip mankštinti)
 • Ženklų kalba kalbantiems mažyliams (kaip ir kodėl verta suprasti, ką sako nekalbantis mažylis)
 • Naujagimio proto mankštos būdai (G.Domano metodų privalumai ir trūkumai, adaptacijos kasdienybėje)
 • Pirmieji metai – auksiniai metai mokyti užsienio kalbų (English? Русский? Espaniol? Visos! Kodėl verta ir kaip mokyti užsienio kalbų)
 • Pirmųjų metų uždaviniai ir pratimų pavyzdžiai

Tėvai, kurie su Renatos Lazdin siūlomomis vertybėmis susipažįsta vaikui jau paaugus sako: „Kaip gaila, kad naują pasaulį atradome tik dabar!“. Tėvai, kurie žinių gauna iki vaiko gimimo arba jam tik gimus sako: „Gera gera žinoti, ką su vaiku veikti, kaip pirmuosius metus paversti kupinais atradimų ir proveržio, o ne tik rūpesčio buitiniais klausimais!“

P.S. pačios Renatos pirmasis pirkinys antrajam mažyliui buvo – sporto kompleksas, o ne vaiko vėžimėlis ar nešioklė…

Seminaras „LAIMINGAS IR PROTINGAS VAIKAS: MEDIJŲ ERA“. Trukmė apie 2 val.

“Ankstyvojo ugdymo mados stumia tėvelius į misiją, kurią įgyvendinti savarankiškai yra gana sudėtinga. Labai labai seniai pati buvau mama, kuri pasimetusi norėjo visko ir nežinojo kas gi svarbiausia. Po 6 metų studijų ir praktikos galiu nupasakoti, kas gi yra tie svarbūs ir paprasti žingsniai norint, kad Jūsų aukselis būtų ne tik laimingas, bet ir protingas. Augtų stipriu, savo nuomonę turinčiu ir gebančiu mokytis žmogumi.” – į pusantros valandos lakonišką esmės pažinimą kviečia Renata Lazdin.

Pirmojo septynmečio edukologės teigimu ramybės ir pasitenkinimo tėveliai įgauna žinodami, kas svarbiausia ir nesiblaškydami. Renata siūlo tokius esminius žingsnius:

 1. Meilė, saugumas, ribos ir kiti nefiziologiniai poreikiai
 2. Tinkamas krūvis ir sveikata
 3. Erdvė ir laikas laisvam žaidimui (arba – kodėl kinų vaikai nemoka žaisti?)
 4. Knygos ir pasakos – lyg oras. Ką ir kaip skaityti?
 5. Saikingas ekranų naudojimas
 6. Padidintai intelekto mankštai bent vienas iš trijų: užsienio kalba, matematika arba muzikos instrumentas
 7. Atsipalaidavimas, muzika ir gamta

Seminare kiekvienas iš šių septynių žingsnių yra aptariamas detaliau – kodėl verta ir kaip tai daryti. Namo su šiomis žiniomis grįžę tėveliai pasakoja:

“Esame labai užimti tėvai, neturime laiko gilintis, skaityti knygas. Renatos pasiūlytas sąrašas labai lakoniškas, aiškus, kokybiškai nupasakota instrukcija kaip įgyvendinti. Po seminaro visa šeima nurimome, nebejaučiame įtampos, ar tikrai viską darome teisingai. Žinome, kurie dalykai svarbiausi. Ačiū lektorei.” – 2 metų Motiejaus tėtis Tomas.

“Pasirodo, auginti protingą vaiką ne taip jau ir sudėtinga, kai žinai, kas svarbiausia. Esu rami, prabėgus mėnesiui po seminaro vaikas išmoko žaisti vienas, yra aktyvesnis, geriau miega ir valgo. Stebuklai slypi paprastume. Labai rekomenduoju kiekvienam, kuris turi ikimokyklinio amžiaus mažylių,” – 1,5 m. Akvilės ir 4 metų Marko mama Birutė.

Seminaras „VAIKAI IR EKRANAI: apie poveikį ir alternatyvas“ Trukmė – 1,5-2 val.

Visi kalba, kad ekranai vaikui kenkia, kad reikia griežtai riboti laiką prie ekranų. Tuo tarpu riboti ir sunku ir nesinori – juk jiems „taip patinka“! Kaip gi tai išties veikia? Seminaras skirtas tėvams, kurie turi vaikų nuo gimimo iki 7 m. Seminare supažindinama su keliolika mokslinių tyrimų apie tai:

 • Kodėl vaikams taip patinka ekranai (telefonai, planšetės, kompiuteriai ir televizorius)?
 • Ekranų turinys: pasyvus ir aktyvus, lėtas ir greitas. Kurį geriau rinktis?
 • Saugus technologijų kiekis – kiekvienam savo
 • Kaip susiję hormonai ir ekranai?
 • „Skaitmeninio ekrano sindromas“: persitempęs, neklausantis, irzlus, nepatenkintas vaikas.
 • Kaip sumažinti neigiamą technologijų poveikį, ypač jei vaikas jau labai įnykęs?
 • Kaip organizuoti medijų vartojimą, jei vis tik vartojame?
 • Kodėl technologijų išradėjai savo vaikams jų neduoda?
 • Skaitmeninis eksperimentas visiems ekranų mylėtojams

Atlikome lektorės pasiūlytą eksperimentą. Negalėjau patikėti kaip smarkiai pasikeitė vaiko elgesys vos per 3 dienas! – patirtimi dalinasi Jokūbo (1,5 m.) mama Dovilė.

Net 5 alternatyvos laikui prie ekranų.

Aptarsime naudingas ir subalansuojančias veiklas vakarams ir savaitgaliams. Taip pat pasikalbėsime apie tai – kodėl vaikas „lipa ant galvos“.