SVEIKATĖLĖS ABĖCĖLĖ - kūno intelekto ir sveikatingumo ugdymo programa

 • Kaip smagu lekioti, dūkti,
 • Tik va kartais – negali ištrūkti,sveikatėlės abėcėlė mažųjų valdų autorinė programa
 • Iš nosytės bėgančios kančios.

- taip savo bičiulei mokytojai skundžiasi mažasis Sveikutis, kuris yra ypač žingeidus ir labai nori sužinoti kaip gi padėti kūnui būti stipriam ir gyti pačiam pagal natūralius gamtos dėsnius, vadovaujantis tūkstantmete Rytų medicinos išmintimi. SVEIKUTIS gyvena programoje SVEIKATĖLĖS ABĖCĖLĖ.

Viena iš Mažųjų valdų misijų – kviesti tėvelius praktikuoti ne tik intelektą lavinančius žaidimus, bet ir pasirūpinti mažylio ir žinoma savo sveikata. Juk sveikame kūne – sveika dvasia!

Kūno intelekto ir sveikatingumo lavinimo programa SVEIKATĖLĖS ABĖCĖLĖ yra naujausia autorinė Mažųjų valdų programa. Ją kūrė Mažųjų valdų sveikatinimo mokytoja, vaikų sporto ir nardymo trenerė, Rytų medicinos praktikė Jolanta Motiejūnienė, o jai talkino edukologė Renata Lazdin, kuri savo knygoje „Vienas vaikas – 7 inelektai“ teigia, kad vienas iš keturių svarbiausių pirmųjų septynerių metų tikslų – sustiprėti fiziškai. Mažųjų valdų vaikų darželyje praktikuoajam sveika gyvensena, kai kurie vaikai net grūdinasi bėgiodami per sniegą (reportažas čia), o sergamumo lygis vyresnėlių grupėje neįprastai žemas. Ši programa kviečia ne tik Mažųjų valdų darželio auklėtinius džiaugtis stipresne sveikata.

Kiek programa trunka ir apie ką ji? Programa trunka 16 susitikimų, kiekvienas susitikimas skiriamas vienai temai. Kalbama apie maistą, judėjimą, vaistažoles, vandenį, vaikams skirtą meditaciją, masažus, kūną, grūdinimą, emocijas, kūrybiškumą, imunitetą, švarą, ekologiją ir net Veiksmų planą varvančiai nosiai ir kosuliams nugalėti!

Vaikams ir tėvams. Vaikai geriausiai mokosi iš pavyzdžių. Programa žaismingai supažindins vaikus ir tėvelius su esminėmis sveikatos palaikymo ir stiprinimo taisyklėmis. O teorinės įžvalgos ir namų uždavinių lapai padės šį patyrimą perkelti į namus. Po pamokos tėvai taip pat turi galimybę užduoti mokytojai papildomus klausimus apie sveikatinimą.

Namų medžiaga. Tapo tradicija, kad Mažųjų valdų programos turi namų žaidimų lapus. Sveikatėlės abėcėlėje mokytoja taip pat įteiks temos lapą su pasiūlymais žaisti namuose.

Programoje naudojamos priemonės. Programoje naudojama sporto įranga, sensorinės priemonės, atvaizdų plakatai, šviesos stalas (kaskart sekama šviesos pasaka), nuotaikingas personažas, vanduo ir žolelės (vienoje pamokoje – bus net gaminamas maistas!), bei kitos įmantrybės – viskas ko reikia susidomėjimui sukelti ir realizuoti.

O dabar keli provokuojantys klausimai, į kuriuos būtinai atsakysime programos metu:

 • Koks maistas (nekalbame apie cukrų) šaltuoju metu laiku gali „padėti“ organizmui pasiduoti ligai?
 • Kokia paprasta procedūra gali smarkiai sustiprinti mūsų kūną?
 • Kaip tiksliai mūsų kūną veikia susikaupimo praktikos?
 • Gydome peršalimą natūraliomis priemonėmis: kada pradėti, kaip intensyviai jas taikyti ir kada nutraukti, norint, kad liga negrįžtų?
 • Sirgti turi būti nuobodu ar linksma?
 • Švara – kada draugas, o kada – priešas?
 • Grūdintis: žeme, oru, vandeniu. Nuo ko pradėti?
 • Harmoninga raida: kūnui, protui ir širdžiai. arba kaip sveikatą veikia mokymasis
 • Ir daugelis kitų.

Kviečiame!

Amžius: šeimoms su vaikais nuo 1 iki 6 m.