Apie programą

Šiuo metu Mažųjų valdos tėveliams siūlo lankyti prancūzų, ispanų ir anglų kalbos pradžiamokslius (atskiros programos realizuojamos vadovaujantis tais pačiais, Mažųjų valdose suformuluotais principais, kurie remiasi mokslininkų tyrinėjimais). Programas veda atitinkamai vaikais ir jų mokymosi greičiu besižavintys žmonės, kuriems atitinkama kalba yra gimtoji arba antroji kalba.

Programos metu vaikučiai aktyviai pažindinasi su tematiniu žodynu. Jie yra panardinami į kalbą, kuria yra šokama, dainuojama, žaidžiama, skaitomos knygos ir veikiami kiti nuostabūs dalykai. Kiekviena savaitė turi savo temą.

Kaip lydintis asmuo turėtų padėti vaikeliui mokytis užsienio kalbos?

Mokant vaikus užsienio kalbos imersijos, arba paprastai tariant, panardinimo metodu, mama turėtų stengtis padėti vaikeliui išgirsti kuo daugiau gyvos kalbos, kartu su mokytoja kartoti žodžius užsienio kalba (jei mokytoja kviečia). Taip pat lydinčiam asmeniui svarbu stengtis pamokos metu nenaudoti kitos kalbos, nei yra mokoma. Kiekvienas kitos kalbos žodis gali suklaidinti vaikelį. Jei lydintis asmuo nori pasitikslinti žodžio reikšmę – pasitikslinimui rekomenduojama naudoti kūno kalbą, gestus, mimiką, bet ne kitą kalbą. Rekomendacijų laikymasis padės vaikeliui mokytis grynos, tikros kalbos ir netrikdys jo logikos papildomu kalbiniu triukšmu.

Apie mažylius ir užsienio kalbas

Ar žinote, kad kiekvienas vaikas gali išmokti tiek užsienio kalbų, kiek tik jį supa? Ankstyvasis kelių kalbų mokymasis reiškia, kad net kelios kalbos gali būti vaikeliui gimtosios. Net ir prenataliniame laikotarpyje klausydamiesi juos supančios kalbos, vaikai jau mokosi. Būtent todėl skirtingų tautų kūdikių verksmai – skiriasi.

Mokslininkė Patricija Kuhl vaikus vadina „lingvistiniais genijais“ ir savo tyrinėjimais įrodė, kad dešimties gyvų tam tikros užsienio kalbos sesijų kai vaikeliui yra tarp 6-8 ir 10-12 mėnesių pakanka tam, kad jis visiems laikams turėtų gerą pagrindą tos kalbos mokymuisi. Paprasta tiesa? Besiklausantis mažylis tiesiog kaupia statistiką apie kalbą ir rengiasi ją naudoti. Mokslininkai pastebi, kad smegenys yra plastiškos, formuojasi iki septintojo gimtadienio – būtent šis laikas yra ypatingai geras mokymuisi ir – kuo arčiau gimimo – tuo geresnis. Tam tikras lūžis įvyksta ties 2,5 metų, kai gebėjimas įsisavinti žalius faktus ženkliai sumažėja. Jūsų mažyliui šeši mėnesiai? Metai? Pusantrų? Dveji? Treji? Pats laikas mokytis užsienio kalbų ir paversti jas gimtosiomis!

Pamirškite mitą apie tai, kad pirmiausiai vaikui reikia gerai išmokti savo kalbą. Tai prieštarauja moksliniams faktams. Laukdami atimate iš vaikelio auksinį laiką mokytis užsienio kalbų.

  • Bendrosios rekomendacijos lydinčiam asmeniui
    Lydintis asmuo bet kuriose ankstyvojo ugdymo pamokėlėse kviečiamas padėti mokytojui įgyvendinti pamokos tikslus moderuojant vaiko elgesį, raginant tausoti pamokose naudojamas priemones. Tuo pačiu mažylis mokosi bendrųjų elgesio taisyklių. Pavyzdžiui, jei vaikelis stengiasi demontuoti muzikos instrumentą, arba bando išplėšti mokytojui iš rankų mokomąjį plakatą – lydinčiojo asmens misija yra nukreipti vaiko elgesį tinkama linkme. Kai tik vaikų amžius yra tinkamas dalyvauti pamokėlėse be tėvų – taip ir vyksta, tačiau kol pamokų formatas yra subalansuotas dalyvauti vaikeliui su lydinčiu asmeniu, formatas numato ir tėvų pagalbą mokytojams. Nukreipiant vaikų kūrybinius polėkius mokomosios medžiagos ir kitų vaikų atžvilgiu rekomenduojama naudoti įtraukiančius žodžius: „padėk“, „tik paliesk“, „paleisk“, „bėk į kitą pusę“ ir panašiai, nenaudojant stabdančių žodelių: „neimk“, „neplėšk“, „negalima“ ir panašiai.

Tvarkaraštis. Kainos.

Pradėjęs kalbėti Dovydas prabilo iškart dviem kalbomis, dabar mokosi dar dviejų. Manau pastangos suteikti vaikui kuo daugiau kalbų yra vienos iš reikalingiausių ir prasmingiausių. Ypač kai tai nekainuoja jokių pastangų.

Renata3 metų Dovydo mamahttp://