Intelektualioji muzika

“Intelektualioji muzika” – nauja autorinė Mažųjų valdų programa, kurią kuria muzikalioji Živilė Girdžiūtė. Susitikimuose ne tik lavinamas vaikų muzikalumas, ritmikos jausmas, vaikai pažindinami su skirtingais muzikos greičiais, tembrais, turtinamas jų muzikinis žodynas, bet ir muzikos pagalba kaupiamos žinios apie pasaulį.

Kiekvienas mėnuo šioje programoje turi savo temą, kuri atsiskleidžia atitinkamose dainų tekstuose, šokiuose, kitokio pobūdžio muzikavime. Kuriama muzikinė aplinka, kurioje vaikai ir juos atlydėjęs asmuo turi galimybę pažinti ir su mėnesio tema susijusius faktus.

Programoje dominuoja autorinis mokytojos Živilės Girdžiūtės repertuaras, naudojamos klasikinis, populiarusis, liaudies repertuaras. Živilės manymu vaikų muzikalumas ugdomas aktyviausiai, kai muzikuoja ir mama, nebijo parodyti mažyliui savo vokalinių sugebėjimų, drauge klausosi įvairiausios muzikos.

“Kuriant šią muzikinę programą siekiau paversti muzikavimą tikslingesniu, ne tik muzikavimu dėl muzikavimo bet ir muzikavimu, kuris padeda pažinti skirtingas gyvūnų rūšis, sezoniškumą, paukščius, profesijas ir kitas vaikams patrauklias ir svarbias temas”, – pasakoja Živilė Girdžiūtė.

Muzikinio intelekto lavinimas turi teigiamą poveikį visiems kitiems intelektams, muzikuojantys vaikai turi padidintą koordinaciją, greičiau vystosi jų gebėjimas koncentruoti dėmesį ir kiti svarbūs gebėjimai. Pastebima, kad įprastinė muzikinė vaikų aplinka yra susiaurėjusi, tad “Intelektualiosios muzikos” pagalba tėvai kartu su vaikais atras įmantresnius skambesius ir muzikos kaip pažinimo būdo galimybes.

Pavyzdžiui, temoje “Bėga, skrenda ir ropoja” atrinktas ir specialiai sukurtas repertuaras, kuris pasakoja apie gyvūnų pasaulio dėsnius, jų gyvenimą, susipažįstama su gyvūnų garsais ir atvaizdais, vaikai kartu su mama raginami juos mėgdžioti.

“Idėja sukurti tokį naują formatą kilo matant, kad mamos nori muzikuoti tikslingai, mokytis repertuarą, o ne tik jį atkartoti. Tuo pačiu lyg pratęsiant patikusį 7 intelektų lavinimo formatą, tęsiant mokymąsi. Labai džiaugiuosi, kad kartu su švytinčiąja Živile jį pavyko įgyvendinti ir pakviesti šeimas į naujovišką patyrimą”, – sako akademijos įkūrėja, 7 intelektų programos autorė Renata Lazdin.