Kūrybiniai tyrinėjimai (meno terapija šeimai)

Amžius: šeimoms su vaikais nuo 2 metų.

Kūrybiniai tyrinėjimai – tai kūrybiška jauki erdvė ir laikas visai šeimai. Šiame užsiėmime vaikai kartu su tėvais turės galimybę kartu per spalvas ir pojūčius tyrinėti pasaulį, kurti bei labiau suprasti vienas kitą. Užsiėmimo metu naudojami dailės terapijos metodai leis vaikams saugiu būdu išveikti emocijas, suprasti savo jausmus, nusiraminti, susikaupti, sužadins smalsumą ir nuostabą. Svarbiausia - KŪRYBINIS PROCESAS, kuris gali padėti pažinti, priimti vienas kitą bei džiaugtis buvimu kartu spontaniškai kuriant, bendraujant grupėje.

Užsiėmimus veda Fausta Anulytė – tapytoja, pedagogė, menų terapijos metodų praktikė. Fausta patyriminius-terapinius  užsiėmimus veda įvairaus amžiaus žmonėms: tiek mažiausiems, tiek suaugusiems: „Svarbiausias mano siekis – sukurti saugią ir jaukią erdvę kurioje norėtųsi kūrybiškai ir laisvai tyrinėti, pažinti ir atrasti”.

Kursime, atsipalaiduosime, mėgausimės, tyrinėsime ir kalbėsime apie jausmus, spalvas ir netikėtus atradimus. Tad duokime laisvę kūrybai ir atradimams, laisvę naujiems pojūčiams, laisvę išsitepti! – sako Fausta Anulytė.

Daugiau apie Kūrybinius tyrinėjimus www.kurybiniaityrinejimai.lt

Pamokų metu naudojami įvairūs dažai - guašas, akvarelė, maistiniai dažai, spalvotas tušas, o taip pat molis, pastelės, kitos meninės raiškos priemonės bei netradicinės priemonės, pavyzdžiui folija, miltai ir kt. Piešiama ant lapų - mažų ir didelių, piešiama rankomis, pėdomis ir įvairiais įrankiais.

Su savimi pasiimti: gerą nuotaiką ir pakaitinių drabužių komplektą.
Visiems, kurie pastebi, kad vaikas kol kas ne ypač mėgsta tyrinėti dažus, mokytoja sako:
Kviesiu stebėti procesą kartu, pakomentuoti, kas vyksta, kaip susimaišo dažai. Mamai siūlyčiau padrąsinti vaiką, ir nespaudžiant pasiūlyti pabandyti įsitraukti po truputį, gal ne pirštais, o teptuku ar voleliu. Svarbiausia ne kažkoks rezultatas, o procesas, vieni greitai įsitraukia, kiti iš lėto.

Vaikas yra pojūčių būtybė. Turėti erdvės juos „praktikuoti“ – būtina sveikai raidai. Ar tai purvo vonios kiemo balose, ar dažai meno terapijos užsiėmimuose. – sako Fausta Anulytė.