Trys programos, trys galimybės sistemingai tobulėti:

 • 7 intelektų lavinimo programa: PAŽINTYS (vaikams nuo 5 mėn. iki 2 metų su lydinčiu asmeniu). Ankstyvojo ugdymo pagrindai!
 • 7 intelektų lavinimo programa: KELIONĖS (vaikams nuo 1,5 metų iki 4 metų su lydinčiu asmeniu). Vaiko elgsenos, psichologijos ir emocijų pagrindai!
 • 7 intelektų lavinimo programa: JAUSMAI (vaikams nuo 2 metų iki 6 metų su lydinčiu asmeniu arba grupėms darželiuose). Emocinis, muzikinis ir dorinis ugdymas!
7 intelektų lavinimo programa PAŽINTYS mažųjų valdos renata lazdin
 • Vaikams nuo 5 mėnesių iki 2 metų su lydinčiu asmeniu
 • Trys elementai – VAIKAMS – multisensorinė, visų intelektų skatinimo pamokėlė. TĖVAMS – ankstyvojo ugdymo temų kursas (mini seminarai). ABIEMS – žaidimų namams lapai.
 • Programos apimtis – 16 susitikimų (vienas arba du kartai per savaitę)
 • Seminarų temos: 16 temų – judėjimas, kalbos lavinimas, matematika, muzikinis lavinimas, pasakos, vaikų poreikiai, laisvas žaidimas, smegenų raidos principai ir t.t.
 • Programos autorė – edukologė Renata Lazdin, Mažųjų valdų įkūrėja ir knygų „Vienas vaikas – 7 intelektai“ bei „Septynių intelektų mankšta“ autorė.
 • Jūsų kelionę lydės kvalifikuota ir patyrusi mokytoja, kuri konsultuose dėl užimtumo namuose ir kitais susijusiais mažylius liečiančiais klausimais.
KELIONĖS 7 intelektų lavinimo programa
 • Vaikams nuo 1,5 iki 4 metų su lydinčiu asmeniu
 • Trys elementai – VAIKAMS – muzikinė pažinimo, 7 intelektų mankšta. TĖVAMS – mini seminarai apie svarbiausius vaiko psichologinius iššūkius (vienas kursas vietoje iolikos seminarų). ABIEMS - žaidimų namams lapai ir audiopasakojimai kiekvienai pamokai (klausytis namie).
 • Programos apimtis – 16 susitikimų (vienas arba du kartai per savaitę).
 • Seminarų temos: 16 temų – tėvų autoritetas, disciplina ir vaikas, pagyrimai, susitarimai, kaip stiprinti ryšį su vaiku, kaip spręsti konfliktus, kaip padėti tobulėti, harmonizuojantys žaidimai, vaiko dienotvarkė ir t.t.
 • Tinka visiems vaikams ir tėvams, kurie nori žinoti, bet neturi laiko knygoms ir dešimtims seminarų.
 • Programos autorės – edukologė Renata Lazdin – Mažųjų valdų įkūrėja ir knygų „Vienas vaikas – 7 intelektai“ bei „Septynių intelektų mankšta“ autorė, psichologė Viktorija Grigorjeva.
 • Jūsų kelionę lydės kvalifikuota ir patyrusi mokytoja, kuri konsultuose dėl užimtumo namuose ir kitais susijusiais mažylius liečiančiais klausimais.
mažųjų valdos 7 intelektai renata lazdin lolita navickienė viktorija grigorjeva
 • Vaikams nuo 2 iki 6 metų  su lydinčiu asmeniu arba be
 • Programos apimtis lankant šeimomis – 16 susitikimų, darželiams – vieneri mokslo metai
 • Pamoka minispektaklis studijoje + konsultacija tėvams + pasakiški žaidimų namams lapai
 • Programos temos: 16 temų – pagyrimai, emocijų pažinimas, kultūros pažinimas, laimės paieškos, meilės rūšys ir t.t.
 • Tinka nepriklausomiems mokytojams, darželiams, auklėtojoms, būrelių centrams, žaidimų kambariams ir pan.
 • 7 intelektų lavinimo programa JAUSMAI – autorinė Mažųjų valdų programa, kurią kūrė trys specialistės:
 • dr. Lolita Navickienė, emocinio imitavimo metodo, „Šeimos knygos“ ir kitų leidinių autorė, studijos Sveikutis įkūrėja,

 • edukologė Renata Lazdin, Mažųjų valdų įkūrėja ir knygų „Vienas vaikas – 7 intelektai“ bei „Septynių intelektų mankšta“ autorė,

 • psichologė Viktorija Grigorjeva, seminarų lektorė, pasakų ir žaidimų terapijos specialistė.

Plačiau apie 7 intelektų lavinimo programą: PAŽINTYS

Vaikams nuo 5 mėnesių iki 2 metų su lydinčiu asmeniu. Mokymosi pramogos vaikams  + Žinios apie ankstyvąjį ugdymą  + Rekomendacijos įgyvendinti šį ugdymą namuose!

Manome, kad būtent toks ypatingas trijų dalykų derinys yra priežastis, kodėl 7 intelektų lavinimo programa yra tokia populiari ir rekomenduojama. Kaip sakė viena programą lankiusi mama: „Aš gi nieko iki tol nežinojau! Atsivėrė visas pasaulis.“.

Programoje mažyliai ir jų tėvai daug juda, muzikuoja ir praktikuoja menus, mokosi ženklų kalbos, skaityti ir matematikos, pažįsta pasaulį praktiškai ir kaupia intelektinias žinias apie jį. Visa tai telpa žodyje - patyrimas. Žaidi(ni)mų klasėje metu be kita ko naudojamas ir specialiai kūdikiams sukurtas šviesos stalas, muzikos instrumentai, sensorinės priemonės ir kiti žaislai.

Mamos ir tėčiai mūsų programą lanko dėl įvairiausių priežasčių. Štai dažniausios:

 1. „Man patinka, kad čia yra visko – ir muzikos, ir sensorikos, ir šviesos stalo, ir judėjimo. Nereikia rinktis!“
 2. „Noriu, kad vaikas mokytusi bendrauti su kitais vaikais“
 3. „Labai nuobodu namuose, norisi žmonių ir kokybiškų pramogų“
 4. „Noriu sužinoti, kodėl visi tą programą lanko“
 5. „Noriu patirti viską - ir pramogas vaikui, ir teorines žinias, ir ką rekomenduojama žaisti namuose“

O kodėl Jūs norite? Bet kuriuo atveju – laukiame Jūsų ir Jūsų mažylio, to nepaprasto stebuklo, kuris žiba jo akyse! Šiais laikais, kai pramogas vaikams siūlo „kas netingi“ – taip svarbu ir gera būti ten, kur remiamasi žiniomis ir ilgamete patirtimi. Leiskite Jus nustebinti!

Minimalus šios programos uždavinys – suteikti Jums ir Jūsų mažyliui daug džiugesio akimirkų – daug kokybiško laiko drauge. Pakankamai atkaklūs tėvai – matys atsiskleidžiant neeilinius savo vaikų gebėjimus. Juk genijais – tampama.

Programos tikslas – suteikti tėvams visas reikiamas žinias apie tai, kaip mokyti mažylį namuose, nes būtent tėvai yra pagrindiniai vaikeo mokytojai. Programa skirta tiems tėvams, kurie nori savo mažyliams parūpinti maksimalias ateities galimybes. 7 intelektų ugdymo programoje sutalpinta viskas, kas yra būtina pilnaverčiam ir sparčiam mažylio vystymuisi pirmajame septynmetyje. Taip, daug kas įvyksta savaime, tačiau savaiminių pokyčių lygis, pobūdis ir greitis priklauso nuo to – kokią aplinką kuriame savo vaikams. Kurkime kartu – žaismingai ir džiaugsme! Leiskite sau būti prabangiais tėvais! Tėvais, kurie augina dėmesingai.“ – sako programos autorė, edukologė Renata Lazdin.

7 žmogaus intelektai pagal Hovardą Gardnerį: 1. Kalbinis (lingvistinis) intelektas. 2. Loginis – matematinis intelektas. 3. Erdvinis – vizualinis intelektas. 4. Muzikinis – ritminis intelektas. 5. Kūno kinestetinis intelektas. 6. Tarpasmeninių santykių (bendravimo) intelektas. 7. Vidinis-asmenybinis intelektas.

Susipažinti su esminiais ankstyvojo ugdymo pagrindais galite keliais būdais:

 1. Studijuoti literatūrą savarankiškai (pradėti galite nuo Renatos Lazdinknygų „Vienas vaikas – 7 intelektai“ bei „Septynių intelektų mankšta“);
 2. Ateiti į Renatos Lazdin seminarus;
 3. Lankyti 7 intelektų lavinimo programas PAŽINTYS ir KELIONĖS;
 4. Dalyvauti nuotoliniuose mokymuose (internetu).

Plačiau apie 7 intelektų lavinimo programą KELIONĖS

7 intelektų lavinimo programa KELIONĖS – atsakas į ilgamečius pirmosios 7 intelektų lavinimo programos PAŽINTYS lankytojų prašymus ir toliau tobulėti kartu, neatsisveikinti, dar šiek tiek pabūti drauge. Po ilgamečio įdirbio kviečiame į pažangiausią mažiems vaikams skirtą programą pagal geriausias 7 intelektų lavinimo programos tradicijas vienoje programoje padėti ir vaikams, ir tėvams, ir praturtinti laiką namuose.
Ankstyvasis ugdymas yra nepaprastai skani ir prasminga tema. Vaikai paauga, jų troškulys mokytis stiprėja, o mums – tėvams daugiausiai iššūkių kelia vaiko elgesys. Norime gyventi ramiau, susitarti, padėti vaikui išaugti tvirtu, motyvuotu, pasirengusiu mokyklai. Norime tinkamai jį skatinti ir duoti žinių. Mankštinti visus jo intelektus. Taigi kviečiame į – muzikines pažinimo pamokas, kuriose nuotaikingai mankštinsime visus intelektus, o po pamokos su tėvais kalbėsimės vaiko psichologijos temomis. Maža to – namams siūlome žaidimus, kurie padeda geras praktikas paversti gyvenimu!  - pasakoja programos iniciatorė ir viena iš autorių – edukologė Renata Lazdin.
Programa vadinasi KELIONĖS todėl, kad susitikimų metu leidžiamės keliauti po šalis ir reiškinius, susipažinti su personažais ir savimi pačiu. Keliaujame vaizduotės sparnais, bet mokomės tikrų faktų, įvykių ir mokomės būti kantrūs, ištvermingi ir atkaklūs, žinantys savo emocijas.
Pamokas kūrėme lyg spektaklius, kurie atspindi vaikų filosofiją, stebinantį vaikiškų priešybių mišinį – žinios ir išsigalvojimai, veiksmas ir susikaupimas, emocijso ir intelektas, TAIP ir NE. Dažnai girdžiu neva vaikai užsispyrę, hyperaktyvūs, agresyvūs, su jais neįmanoma susitarti. Gerai žinau, kad vaikai yra nuostabūs, protingi ir giliai mąstantys, kilniaširdžiai ir skubantys padėti. Norime padėti tėvams suvokti šį stebuklą ir gyventi ramiau.“ – pasakoja edukologė R.Lazdin.

Plačiau apie 7 intelektų lavinimo programą: JAUSMAI

Gyvai arba nuotoliniu video formatu!

Tai veina iš trijų 7 inelektų lavinimo programų. Ši programa kaip įprasta Mažųjų valdoms lavina visapusiškai, tačiau svarbiausią dėmesį šįkart sutelkia į muziką, emocijas ir dorovės ugdymą. Išties – kaip užauginti stipraus emocinio intelekto ir dar gerą bei stiprų žmogų? 7 intelektų lavinimo programoje JAUSMAI rasite atsakymus.

◢ Amžius. Kviečiame šeimas su mažyliais nuo 2 iki 6 metų.

◢ Apimtis: programą sudaro 16 pasakiškų susitikimų, kurių kiekvienas skiriamas pažinčiai su mūsų gyvenime svarbiomis emocijomis, žvelgiant į jas per muzikos „langą”.

Programa taip pat adaptuota darželimas – apie lankymo modulį teirautis mokytojų.

Princas Noriukas-Nenoriukas ir jo kelionė iki paslaptingos Trijų karalių valdomos karalystės padės suvokti jausmų pasauliui svarbius elementus – emocijas ir poreikį jas suprasti, gebėjimą išreikšti teigiamus jausmus, žinoti meilės rūšis, įsisąmoninti  vilties prasmę ir daugybę kitų žinomų ir netikėtų atradimų.

Programa skirta gautas žinias bei įgūdžius suprasti, patirti, išmokti ir taikyti visą likusį gyvenimą.

◢ Princo dienoraštis. Dailiai iliustruotas princo dienoraštis, su emociniam ir muzikiniam intelektams lavinti skirtomis užduotimis padės pamokos turinį „atnešti” į savo jaukius namus, praturtinant kasdienius santykius teigiamais jausmais bei dvasinėmis įžvalgomis. Dienoraštį sudaro 16 paveikslų – kiekvienam susitikimui, – po vieną. Juos vis kaupiant, pilnėjanti knyga netruks virsti šeimos jausmų pasaulio tyrinėjimo vadovu.

Pasakiškių pamokų metu keliauti visiems padės adaptuotos lietuvių liaudies bei autorinės dr. Lolitos Navickienės dainos.  Šokamos, dainuojamos, grojamos jos drauge leis pažinti emocijų ir muzikos pasaulį, o pamokose naudojami dideli tekstų plakatai bei gausios metodinės priemonės visą kelionę pavers dar patogesne!

◢ Autoriai. 7 intelektų lavinimo programa JAUSMAI - autorinė Mažųjų valdų programa, kurią kūrė trys specialistės:

 • dr. Lolita Navickienė, emocinio imitavimo metodo, „Šeimos knygos“ ir kitų leidinių autorė, studijos Sveikutis įkūrėja,
 • edukologė Renata Lazdin, Mažųjų valdų įkūrėja ir knygų „Vienas vaikas – 7 intelektai“ bei „Septynių intelektų mankšta“ autorė,
 • psichologė Viktorija Grigorjeva, seminarų lektorė, pasakų ir žaidimų terapijos specialistė, kūrybinių dirbtuvių Permainų vėjas autorė.

Programoje dainuojami, šokami  kūriniai iš dr. Lolitos Navickienės ŠEIMOS KNYGOS, o taip pat konkrečiai šiai programai parašytos unikalios dainos apie laimę, draugystę ir kitas gyvenimiškas tiesas.

Dėmesio! Programos turinį draudžiama mokslinių tyrimų ar asmeninių studijų tikslais atgaminti, viešai skelbti ar padaryti viešai prieinamą kompiuterių tinklais. Programos turinys yra intelektinė nuosavybė ir skirtas tik asmeniniam programos lankytojų naudojimui.

Nerealus jausmas apima „darant namų darbus“ arba tiesiog ruošiantis rytoj startuoti su gautais pratimais. Stipru, žiauriai stipru (tiksliau apibūdintų POWERFUL) – taip atsakinga pagalvojus ir taip nuotaikinga karpant, maketuojant :) Made my day. O dar man patinka po eilinio pratimo sulaukti mažylės žvilgsnio, kuriuo ji lyg sako „Gerai mes čia!“

Ineta6 mėnesių mergytės mama

Neįtikėtina, bet dukra išties be jokių pastangų vardina automobilių markes po kelių dienų pažinties su jomis! Tėtis išskirtinai patenkintas. :)

Jurgita1,5 metų dukrytės mama

Jau po pirmojo programos mėnesio pastebėjau, kad sūnus pasidarė žymiai aktyvesnis. Šią savaitę, pavyzdžiui, atsikėlęs ryte pats sau suorganizuoja sporto aikštelę sutempęs pagalves ir kitus namų daiktus, kaip kad darydavom pagal namų uždavinių lapus.

Inga1,8 metų berniuko mama

Šią savaitę žaidėm eilėraščio be galūnių žaidimą. Veikia, tikrai veikia!

Tėtis2 mėnesių dukrytės tėtis

Norite ir Jūs tapti programos mokytoju? Žinote nuostabų žmogų, kuris puikiai sutaria su vaikais ir ieško naujos karjeros galimybių? Kviečiame kreiptis adresu [email protected]

Jei Jūsų mieste programa nedėstoma, pasidomėkite Nuotoliniais mokymais pagal 7 intelektų lavinimo programą PAŽINTYS, arba – pakvieskite Renatą Lazdin pravesti seminarą Jūsų mieste – [email protected]

Į programą gali būti integruotos tematinės pamokos, kurias veda kiti mokytojai. Pavyzdžiui, užsienio kalbos pamoką praves užsienio kalbos mažylių mokytoja, arba muzikos pamoką surengs muzikos mokytoja. Tokiu būdu visą žaidimų sesiją skiriant vieno konkretaus intelekto lavinimui. Pamokos integruojamos priklausomai nuo centro, kuriame vykdoma programa veiklos pobūdžio ir galimybių, o taip pat mokytojų pasiekiamumo.

Programos KAINA Vilniuje. Dėl kainų kituose miestuose teiraukitės mokytojų.

 • Klasėje būname be batų. Programos užsiėmimai dinamiški, apima ir judesio, vaikų pusiausvyros lavinimo ir/ar šokio žaidinimus, tad patogiai apsirenkite pati (pats) ir patogiai aprenkite vaiką. Klasėse užsiėmimo metu nevalgoma, mamos netriukšmauja.
 • Bendrosios rekomendacijos lydinčiam asmeniui
  Lydintis asmuo bet kuriose ankstyvojo ugdymo pamokėlėse kviečiamas padėti mokytojui įgyvendinti pamokos tikslus moderuojant vaiko elgesį, raginant tausoti pamokose naudojamas priemones. Tuo pačiu mažylis mokosi bendrųjų elgesio taisyklių. Pavyzdžiui, jei vaikelis stengiasi demontuoti muzikos instrumentą, arba bando išplėšti mokytojui iš rankų mokomąjį plakatą – lydinčiojo asmens misija yra nukreipti vaiko elgesį tinkama linkme. Kai tik vaikų amžius yra tinkamas dalyvauti pamokėlėse be tėvų – taip ir vyksta, tačiau kol pamokų formatas yra subalansuotas dalyvauti vaikeliui su lydinčiu asmeniu, formatas numato ir tėvų pagalbą mokytojams. Nukreipiant vaikų kūrybinius polėkius mokomosios medžiagos ir kitų vaikų atžvilgiu rekomenduojama naudoti įtraukiančius žodžius: „padėk“, „tik paliesk“, „paleisk“, „bėk į kitą pusę“ ir panašiai, nenaudojant stabdančių žodelių: „neimk“, „neplėšk“, „negalima“ ir panašiai.