Trys programos, trys galimybės sistemingai tobulėti vaikams ir tėvams:

 • 7 intelektų lavinimo programa: PAŽINTYS (vaikams nuo 5 mėn. iki 2 metų su lydinčiu asmeniu). Ankstyvojo ugdymo pagrindai!
 • 7 intelektų lavinimo programa: KELIONĖS (vaikams nuo 1,5 mėn. iki 4 metų su lydinčiu asmeniu). Vaiko psichologijos pagrindai!
 • 7 intelektų lavinimo programa: JAUSMAI (vaikams nuo 2 metų. iki 6 metų su lydinčiu asmeniu arba grupėms darželiuose). Emocinis, muzikinis ir dorinis ugdymas!

Žemiau – plačiau apie 7 intelektų lavinimo programą: JAUSMAI

7 intelektų lavinimo programa: JAUSMAI

Gyvai arba nuotoliniu video formatu!

Tai veina iš trijų 7 inelektų lavinimo programų. Ši programa kaip įprasta Mažųjų valdoms lavina visapusiškai, tačiau svarbiausią dėmesį šįkart sutelkia į muziką, emocijas ir dorovės ugdymą. Išties – kaip užauginti stipraus emocinio intelekto ir dar gerą bei stiprų žmogų? 7 intelektų lavinimo programoje JAUSMAI rasite atsakymus.

 Amžius. Kviečiame šeimas su mažyliais nuo 2 iki 6 metų.

 Apimtis: programą sudaro 16 pasakiškų susitikimų, kurių kiekvienas skiriamas pažinčiai su mūsų gyvenime svarbiomis emocijomis, žvelgiant į jas per muzikos „langą”.

Programa taip pat adaptuota darželimas – apie lankymo modulį teirautis mokytojų.

Princas Noriukas-Nenoriukas ir jo kelionė iki paslaptingos Trijų karalių valdomos karalystės padės suvokti jausmų pasauliui svarbius elementus – emocijas ir poreikį jas suprasti, gebėjimą išreikšti teigiamus jausmus, žinoti meilės rūšis, įsisąmoninti  vilties prasmę ir daugybę kitų žinomų ir netikėtų atradimų.

Programa skirta gautas žinias bei įgūdžius suprasti, patirti, išmokti ir taikyti visą likusį gyvenimą.

 Princo dienoraštis. Dailiai iliustruotas princo dienoraštis, su emociniam ir muzikiniam intelektams lavinti skirtomis užduotimis padės pamokos turinį „atnešti” į savo jaukius namus, praturtinant kasdienius santykius teigiamais jausmais bei dvasinėmis įžvalgomis. Dienoraštį sudaro 16 paveikslų – kiekvienam susitikimui, – po vieną. Juos vis kaupiant, pilnėjanti knyga netruks virsti šeimos jausmų pasaulio tyrinėjimo vadovu.

Pasakiškių pamokų metu keliauti visiems padės adaptuotos lietuvių liaudies bei autorinės dr. Lolitos Navickienės dainos.  Šokamos, dainuojamos, grojamos jos drauge leis pažinti emocijų ir muzikos pasaulį, o pamokose naudojami dideli tekstų plakatai bei gausios metodinės priemonės visą kelionę pavers dar patogesne!

 Autoriai. 7 intelektų lavinimo programa JAUSMAI - autorinė Mažųjų valdų programa, kurią kūrė trys specialistės:

 • dr. Lolita Navickienė, emocinio imitavimo metodo, „Šeimos knygos“ ir kitų leidinių autorė, studijos Sveikutis įkūrėja,
 • edukologė Renata Lazdin, Mažųjų valdų įkūrėja ir knygos „Vienas vaikas – 7 intelektai“ autorė,
 • psichologė Viktorija Grigorjeva, seminarų lektorė, pasakų ir žaidimų terapijos specialistė, kūrybinių dirbtuvių Permainų vėjas autorė.

Programoje dainuojami, šokami  kūriniai iš dr. Lolitos Navickienės ŠEIMOS KNYGOS, o taip pat konkrečiai šiai programai parašytos unikalios dainos apie laimę, draugystę ir kitas gyvenimiškas tiesas. Viena iš programoje naudojamų dainelių (autorius - A. Piličiauskas):

 • Bėgu bėgu keleliu, nes noriu eiti su tėveliu, 
 • Nors du kart daugiau žingsnelių, bet nepralenku tėvelio,
 • Nors du kart daugiau žingsnelių ir nepralenku tėvelio,
 • Man tėvelis ranką tiesia ir mums linksma eiti dviese!

VISKAS BUS GERAI! (aut. dr. L.Navickienė ir dr. A.Navickas):

 • Viskas (viskas) bus gerai! (bus gerai)
 • Mamos (mamos) žino tai (žino tai).
 • Šia vilties kalba, Drąsinkim save.
 • Nors dabar sunku, mums užteks jėgų!
 • Viskas (viskas) bus gerai! (bus gerai)
 • Tėčiai (tėčiai) žino tai (žino tai).
 • Tikslą kai turi ir savim tiki,
 • Nebijai suklyst – visados laimi!

Pasidomėti 7 intelektų lavinimo programa PAŽINTYS – čia.

Pasidomėti 7 intelektų lavinimo programa KELIONĖS – čia.

 • Bendrosios rekomendacijos lydinčiam asmeniui
  Lydintis asmuo bet kuriose ankstyvojo ugdymo pamokėlėse kviečiamas padėti mokytojui įgyvendinti pamokos tikslus moderuojant vaiko elgesį, raginant tausoti pamokose naudojamas priemones. Tuo pačiu mažylis mokosi bendrųjų elgesio taisyklių. Pavyzdžiui, jei vaikelis stengiasi demontuoti muzikos instrumentą, arba bando išplėšti mokytojui iš rankų mokomąjį plakatą – lydinčiojo asmens misija yra nukreipti vaiko elgesį tinkama linkme. Kai tik vaikų amžius yra tinkamas dalyvauti pamokėlėse be tėvų – taip ir vyksta, tačiau kol pamokų formatas yra subalansuotas dalyvauti vaikeliui su lydinčiu asmeniu, formatas numato ir tėvų pagalbą mokytojams. Nukreipiant vaikų kūrybinius polėkius mokomosios medžiagos ir kitų vaikų atžvilgiu rekomenduojama naudoti įtraukiančius žodžius: „padėk“, „tik paliesk“, „paleisk“, „bėk į kitą pusę“ ir panašiai, nenaudojant stabdančių žodelių: „neimk“, „neplėšk“, „negalima“ ir panašiai.